28/11/2021 English Skeet (1)

  • Winners – A Class – 1st – P Mihailovits – 46
  • 2nd – D Corlett – 43
  • 3rd – J Corkill – 38
  • B Class – 1st – A Hayes – 46
  • 1st – C Class – S Rand – 38
  • 2nd – B Jones – 33
J Corkill, A Hayes, P Mihailovits, S Rand, B Jones & D Corlett

21/11/2021 Sport trap (1)

  • Winners – A Class – 1st – K Oates -42
  • 2nd – A Kinrade – 40
  • 3rd – J Kneen – 37
  • B Class – 1st – D Collister -39
  • 2nd – J Hancox & R Howland -38
  • C Class – 1st – P Chadney – 26
  • 2nd – P Lowe – 24
  • 3rd – M Christian & W Waggett – 18
J Hancox, D Collister, K Oates, M Christian, P Lowe, R Howland, A Kinrade, P Chadney & J Kneen
211121-STR1

14/11/20212 English Sporting (1)

  • Winners, A Class – 1st – N Parsons – 46
  • Joint 2nd – J Keeling & A Kinrade – 42
  • Joint 3rd – N Moffatt & J Kneen – 38
  • B Class – 1st – R Howland – 37
  • 2nd – G Davies – 36
  • 3rd – J Clague – 30
  • C Class – 1st – P Chadney – 32
  • 2nd – J Corkill – 30
  • 3rd – K Airey – 25
J Kneen, J Keeling, N Moffatt, R Howland, N Parsons, K Airey, A Kinrade, J Clague & G Davies
141121-ESP

17/10/2021 English Sporting (6)

  • Winners – A Class – 1st – M kneen – 44
  • 2nd – N Parsons – 37
  • 3rd K Oates – 35
  • B Class – 1st – J Clague – 31
  • 2nd – R Howland – 30
  • 3rd – G Davies – 29
  • C Class – 1st – M Christian – 19
  • 2nd – F Waggett – 12
K Oates, J Clague, N Parsons, F Waggett, M Christian, R Howland, G Davies & M Kneen

The English Sporting Summer League was Jointly won by M Kneen & K Oates

171021-ESP-6

10/10/2021 Sport Trap (6)

  • Winners – A Class – 1st K Oates – 43
  • 2nd – M Kneen & N Moffatt – 42
  • B Class – 1st – B Richards – 40
  • 2nd – A Brew – 33
  • 3rd J Hancox – 30
  • C Class – 1st – R Howland – 30
  • 2nd – P Lowe – 29
  • 3rd – M Christian – 22
J Hancox, K Oates, N Moffatt, R Howland, P Lowe, T Davis(OSK), J Bradley(OSK), D Clague(OSK), A Brew, B Richards, M Kneen.
101021-STR6

3/10/2021 DTL 5 & 6

  • Round 5 Winners
  • A class 1st – M Walker – 46/135
  • 2nd – A Hayes – 45/126
  • 3rd -P Ward – 44/125
  • B Class – 1st – P Lowe – 44/127
  • C Class – 1st – P Chadney – 34/96
P Chadney, P Lowe, M Walker, P Ward, A Hayes
31021-DTL-5

  • Round 6 Winners
  • A Class – 1st – Ar Wade – 47/140
  • 2nd – P Ward – 47/136
  • 3rd – M Walker – 48/131
  • B Class – P Lowe – 46/131
A HAyes, P Lowe, Ar Wade, P Ward, M Walker
31021-DTL-6